Varil geri dönüşüm

vari geri dönüşüm

Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilebilme olanağı olan atıkların çeşitli işlemlerden geçerek üretim sürecine yeniden dahil olmasıdır. Geri dönüşüme olan ihtiyaç, savaşlar nedeniyle ortaya çıkan kaynak sıkıntılarıyla baş göstermiştir.

Geri dönüşüm denildiğinde ülkemizde aklınıza kağıt,plastik ve metal geri dönüşümü geliyor olsada.

Petrol varil fiyatı ‘nda en önemli etkenlerden biri olan saç varil (metal varil ) bir çok taşıma alanında kullanılmakta Varil geri dönüşüm en aktif olarak kullanılan sektördür.. 1 varil kaç litre diyecek olursanız da  159 Litre dir. Ülkemizde varil ‘in birçok çeşidi de kullanılmakta plastik bidon, plastik varil , kağıttan üretilmiş variller gibi çeşitleri de mevcuttur. Bir diğer taşıma için kullanılan daha büyük ebatlarda bulunan ıbc tank varillerde kullanılmaktadır. IBC tank variller 1000 Litre gibi rakamlarda sıvılar  taşıya bilmektedirler  ıbc tank Varil geri dönüşüm yapılmakta.

Geri Dönüşümün Amacı

Geri dönüşümün amacı; kaynakların tükenmesini önlemek ve atık çöp miktarını azaltmaktır. Cam, kağıt, alüminyum, plastik, pil, motor yağı gibi maddeler geri dönüştürülerek tekrar kullanılabilir hale gelir bu da ülke ekonomisinde önemli bir rol oynar. Aynı zamanda ülkelerdeki katı atıkların depolanması ve taşınması gibi sorunları da engeller.

Geri Dönüşümün Faydaları

Doğal kaynakların korunmasını ve enerji tasarrufunu sağlar. Atık miktarını azaltarak çöp depolama işlemlerini kolaylaştırır. Hava ve çevrenin kirlenmesini önler. Yararlı atıkların boşa gitmesini önler. Ekonomiye katkı sağlar.

 

vari geri dönüşüm